Jaké vánoční ozdoby budou trendy v roce 2024?

Vánoce nejsou jen o dárcích a dekoracích. Kdo by však nechtěl ohromit své okolí extra výzdobou vánočního stromečku? 

Mnozí to nedělají ani tak pro závist v očích druhých, ale spíše pro sebe a pro to, aby uspokojili své tvořivé choutky. Udělejte si předtím, než přijdou Vánoce, jasno v tom, v jakém stylu se ponese vaše letošní vánoční výzdoba. Poskytneme vám cennou inspiraci. 

Růžová není jen pro panenky

Odvažte se! Vánoční stromeček vám od hanby neopadá, když na něj pověsíte roztomilé bonbónově růžové dekorace.  Mašle, koule, pírka, girlandy, hvězdičky a jiné ozdoby v růžových odstínech se k zelené barvě jehličí perfektně hodí. Možná vás to bude táhnout k doplňkovým barvám, jako je bílá, stříbrná nebo zlatá, ale věřte nám, že ten ohromující výsledek budou mít i tak na svědomí růžové dekorace. Ať už zvolíte matné nebo třpytivé, váš vánoční stromek bude vždy středobodem pozornosti. Když se mohl Barbie trend dostat do módy v oblasti odívání, proč by nemohl ovlivnit i Vánoce? Je přeci sofistikovaný a zábavný!

Opět v modrém šatě

Stromečky v modrém šatě byly hitem minulý rok a jinak to nebude ani letos. Ověřte si, zda máte doma dostatek modrých vánočních dekorací, abyste měli trendy stromeček i vy. Modrobílá nebo modrostříbrná vánoční výzdoba je elegantní, luxusní a správně ledová! Doplňte vánoční stromek o rampouchy či ozdoby s efektem námrazy. Budete překvapeni, kolik zimní esence to přinese do vašeho obydlí – a to i v případě, že se zas nebudete moct těšit ze sněhové nadílky. Na takto ozdobený stromeček se nehodí nic jiného než modré nebo studené bílé LED osvětlení. Pokud do designu zakomponujete stříbrné svícny nebo jiné metalické dekorace, proměníte vaši domácnost na ledové království.

Neobvyklé vánoční ozdoby

Chcete vánoční výzdobou šokovat? Pokud ano, měli byste o nápaditých vánočních ozdobách začít uvažovat už teď! Hříbky, andělé, sněhové vločky a zvonečky mohou viset na stromečcích v jiných domácnostech. U vás se na něm mohou houpat pohádkové postavičky, zvířata (i ty děsivé nebo netradiční), oblíbené pracovní nástroje nebo malé rámečky s fotografiemi. Čím netradičnější věc na stromek zavěsíte, tím déle jej budou druzí obdivovat a zkoumat. Budou zvědaví, co všechno na něm ještě objeví. Jako ozdobu můžete využít i předměty, které mají ve vašem životě velký význam – dudlík vašeho děťátka, jeho první botičky, vaše oblíbené druhy pokrmů (samozřejmě ve formě ozdoby) a podobně.

 

Mezi trendy ve vánočních ozdobách pro rok 2024 se dostaly i neonové vánoční dekorace. Jedná se o vánoční ozdoby, které svítí – a je jedno, v jakém barevném odstínu. Díky nim se i z naoko obyčejného vánočního večírku může stát perfektní diskotéka. 

Minimalistické stromečky

Oblíbeným stylem zdobení nadále zůstává i ten minimalistický, který umožňuje vyniknout ne ozdobám, ale samotnému stromečku. A čím přirozenější vzhled stromek má, tím líp. Na tento typ zdobení jsou ideální 3D vánoční stromky nebo full 3D vánoční stromečky s realistickým třírozměrným jehličím, které jsou na nerozeznání od těch živých. 

Minimalistickou výzdobu pak vytvoříte snadno. Postačí vám i několikametrová světelná řetěz, protože minimalistický stromek nepotřebuje stát v záři „reflektorů“. Na větvičky pověste jen několik ozdob. Můžete se rozhodnout nejen pro vánoční koule a papírové ozdoby, ale i pro ozdoby ze slámy nebo ze sušeného ovoce. Přírodní Vánoce zkrátka nikdy nevyjdou z módy. Dekorace věšte řídce a ideálně v jednom barevném schématu. Minimalistické vánoční zdobení vynikne v bílých nebo barevně neutrálních prostorech.

Nelamte si hlavu nad tou správnou barvou

Anebo to můžete vzít sportovně. Pověste si na stromeček všechny ozdoby, které máte nejraději. Čím barevnější, tím lepší. A jelikož většina krabic s ozdobami obsahuje jen klasické vánoční dekorace v odstínech zlaté, červené, bílé a modré, přidejte na stromek i ozdoby v méně tradičních barvách – svěží zelené, žluté, tyrkysové nebo oranžové. Aby váš stromeček nepůsobil jako z jiného světa, přizpůsobte jeho duhovým barvám i ostatní výzdobu v domácnosti. Nezapomeňte ani na barvu bytových textilií či girlandy a věnce. 

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv vánoční ozdoby, základem je mít ten správný stromeček. Velký výběr klasických i moderních vánočních stromků najdete i v našem e-shopu. Stačí si jen vybrat.

 

Zpět do obchodu