Aby byly vaše vánoční věnce nejkrásnější v okolí

Máte rádi předvánoční přípravy? Trvají často i několik týdnů, a proto vždy zamrzí, že Vánoce skončí tak brzy. Začněte nad barevností vaší vánoční výzdoby a designem vánočního věnce přemýšlet dříve, než se vánoční šílenství projeví naplno. Poradíme vám, jak věnec ozdobit tak, aby se hodil na stůl i na dveře.

Ozdobte si jich víc

Vánoční věnec, adventní věnec. Ať už jej nazýváte jakkoliv, každé z těchto pojmenování je připomínkou, že se blíží nejkrásnější svátky v roce. Zatímco adventní věnec máte v domácnosti jen jeden a ten kladete většinou na jídelní nebo konferenční stůl, aby se mohl stát součástí vašich nedělních rituálů (zapalování adventních svíček), vánočních věnců můžete mít připravených tolik, kolik chcete. Ať už budou zavěšené nad krbem, na dveřích zvenku či zevnitř nebo na zrcadle či vystavené jen tak na polici nebo na zdi místo obrazu, všude budou rozsévat tu správnou vánoční atmosféru. Dbejte však na to, abyste zachovali jednotnou barevnost a styl. Nejde o to vyzkoušet všechno, co se vám líbí. Vánoční věnce mají vaše příbytky dekorovat a vnést do nich zeleň, třpyt, přírodní tóny či konkrétní barvy. 

Vánoční věnce na stůl

Jak ozdobit vánoční věnce, abyste se za ně nemuseli stydět? Základ je najít správný věnec. Nejlepší je věnec nevytvářet ze živého chvojí, protože by vám rychle vyschnul a dlouho byste se ze svého díla netěšili. Pokud si koupíte umělý vánoční věnec, klasický plastový nebo 3D věnec, polovinu práce už máte za sebou, protože si nemusíte hrát s tvarem věnce a jeho hustotou. Předtím, než začnete věnec zdobit, byste už ale měli mít konkrétní představu o barvách vánočního stromečku a ostatní výzdoby.

Věnec můžete vyzdobit čímkoliv. Pokud se rozhodnete pro přírodní věnec, zvolte sušené plody, svazky skořice, oříšky, šišky či zajímavé větvičky. Na tyto věnce se hodí i medovníky, jutové nebo šité látkové ozdoby.

Věnec na stůl či na zeď může být vytvořený i z vánočních koulí, ideálně z koulí různé velikosti. Čím více koulí na věnec nalepíte, tím méně jiných ozdob bude potřeba. Nechcete přece věnec překombinovat. Mezi moderními vánočními ozdobami najdete nejen pírka, drobná zvířátka a andělíčky, ale i dřevěné ozdoby, saně, lyže, chaloupky, vánoční růže, lízátka a postříbřené či pozlacené větvičky

Jakou barvu věnce si zvolit?

Každý má své oblíbené vánoční barvy. Mezi ty nejoblíbenější ale patří červená, zlatá a modrá a čím dál častěji se k nim přidává i bledě růžová nebo bílá. Můžete si vyrobit věnec, který bude celý červený, ale také jej můžete ozvláštnit zlatými prvky. Bílé věnce zas symbolizují zimu a čistotu. Větvičky poprášené sněhem a mrazem jsou pro Vánoce typické. Růžové ozdoby na vánoční věnce jsou něžné a moderní, i když se s tradicemi moc nepojí. Vyniknou v kombinaci s bílou, zlatou i stříbrnou. Pokud jste nerozhodní, můžete si vytvořit pestrobarevný věnec, na kterém pokaždé objevíte něco nového. Věnec můžete vylepšit přidáním LED světýlek

Vítají vás v duchu Vánoc

Moderní domácnosti si dnes nedokážeme představit bez tematického věnce na dveřích. Má své kouzlo. Vítá vás i vaše návštěvy a hned při vstupu vás správně naladí a připraví na to, jakou výzdobu můžete čekat za dveřmi. Vánoční věnce na dveře by měly být dostatečně velké, aby vynikly. Ozdobte je podobně jako věnce na stůl, jen myslete na správné připevnění a vhodný druh ozdob, aby během svátků z věnce neustále něco nepadalo přímo přede dveře. Zavěste na věnec velkou mašli nebo jej spojte s girlandou táhnoucí se po obvodu dveří. Pokud zachováte styl věnce a správně jej barevně sladíte, určitě nebude působit kýčovitě. K elegantnímu věnci patří i zasněžený vánoční stromek před dveře. Vyberte si z naší nabídky a vyšperkujte váš vchod do dokonalosti.

Zpět do obchodu