3D vánoční stromek

3D vánoční stromek - umělý stromek, který vypadá jako živý!

#showmore#

3D vánoční stromky jsou krásným a realistickým doplňkem každého interiéru. 3D jehličí má trojrozměrný tvar a je vyrobeno z PE materiálu, které se používá na vnější straně umělého stromku, což mu dává realistický vzhled a pocit skutečného jehličí. Uvnitř je použito jehličí z PVC materiálu, které má plochý tvar a přidává stromku na hustotě.

Umělé vánoční stromky 3D jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, proto jsou odolné a vydrží dlouhá léta. Jsou také velmi snadné na údržbu, snadno se skládá a jehličí neopadává. Umělé vánoční stromky 3D jsou k dispozici v různých výškách a typech, takže si můžete vybrat ten, který se nejlépe hodí do vašeho domova. Vánoce se blíží, a pokud hledáte krásný a realistický vánoční stromek, 3D vánoční stromek je skvělou volbou.

9 položek celkem

Podrobné informace získáte kliknutím na "Chci se dozvědět více".


#showmore#

Z jakého materiálu je vyroben?

Pokud jste se rozhodli pořídit si 3D vánoční stromek, myslíte na praktičnost a nadčasovost. Na rozdíl od tradičního stromku z PVC má delší životnost a také mnohem realističtější vzhled. Při pohledu na něj možná na chvíli zapochybujete, zda je skutečně umělý. Je to způsobeno technikou výroby 3D jehličí. Aby umělé jehličí získalo realistický tvar, polyethylen (PE) se nalije do forem, a když ztvrdne, výsledkem je věrná kopie větvičky. Ve formě vznikne 3D jehličí z trvanlivého a odolného polyethylenu, zatímco vnitřní části stromku z plochých jehlic jsou vyrobeny z klasického PVC. Plochý vinyl se nastříhá na proužky a omotá se kolem drátků, které budou tvořit větev stromečku. Kombinace PVC a PE vás okouzlí. Jehličí, které je na stromku nejvíce vidět, mají luxusní trojrozměrný tvar a ty, které nepřitahují pozornost, zůstávají ploché a stromek zahušťují.

Proč si vybrat 3D vánoční stromek?

Proč byste si měli pořídit raději moderní 3D vánoční stromek? I když nás k tradičním PVC stromkům přitahují vzpomínky na dětství nebo mládí, když starý stromek doslouží, je vhodné zvolit modernější variantu. Vypadá lépe, a protože je vyroben z polyethylenu, má také delší životnost a lepší zpracování. Cena 3D stromku se příliš neliší od ceny tradičního vánočního stromku. Je to dáno kombinací PVC jehličí ve vnitřních částech stromku, které slouží k jeho zahuštění, a 3D jehličí na vnějších stranách větví, které mají trojrozměrný vzhled, protože byly vytvořeny ve speciálních formách. Jedná se tedy o stromek s rozumným poměrem ceny a kvality a není důvod volit méně kvalitní stromek s nereálným vzhledem za téměř stejnou cenu.

Jak jej sestavit

Věděli jste, že sestavování 3D vánočních stromků nemusí být zdlouhavé? Dříve se umělé stromky vyráběly z několika částí, do kmene jste museli podle návodu zapíchnout vršek a jednotlivé větve na správné místo, aby měl stromek pěkný symetrický tvar. Dnešní 3D stromky vyndáte z krabice a jen vymodelujete konce větviček, které se během skladování zdeformovaly. Větve se otevírají hned po vybalení stromu, jedná se o tzv. deštníkový systém. Složení vánočního stromku tímto způsobem vyžaduje jen minimální úpravy a doporučuje se stromek po svátcích nerozebírat, ale rovnou uložit na místo, kde bude uložen. Stačí jej zabalit do tmavé fólie nebo do krabice, aby se neušpinil. Stejně jako každý jiný stromek potřebuje i 3D stromek vhodný stojan. Většinou se prodává již s ním, ale raději si to při nákupu ověřte.

Jak se mám o svůj 3D stromek starat?

Nevyžaduje žádnou zvláštní péči, chovejte se k němu jako k běžnému stromku z PVC. Po rozbalení je dobré stromek přetřít vlhkým hadříkem. Dávejte pozor, abyste s větvemi nemanipulovali příliš velkou silou. Když stromek vyjmete z krabice nebo tmavého ochranného obalu, umístěte jej na místo mimo přímý zdroj tepla, tj. mimo dosah krbu, kamen nebo horkého radiátoru. Plast a polyethylen by se mohly delším působením tepla poškodit. Stromek skladujte na suchém místě, dobře zabalený, aby jej nepoškodil prach, hmyz nebo nečistoty z podlahy. Doporučuje se skladovat stromek ve složeném stavu a poté jej vytáhnout připravený na svátky. Čím méně budete s větvemi manipulovat, tím déle vydrží. Pokud se o stromek budete řádně starat, výrazně prodloužíte jeho životnost.

Jak dlouho vydrží 3D stromek?

Po letech se sami přesvědčíte, že koupě 3D vánočního stromku stála za to. Stromeček bude vypadat stále stejně dokonale, jako když jste ho koupili. Očekává se, že vám tento druh stromku vydrží deset a více let, to vše v závislosti na vaší péči, zacházení a skladování stromku. 3D vánoční stromky mohou díky pokročilým materiálům a výrobním technikám žít až dvě desetiletí, takže je dobré vybrat si stromek, který se vám bude líbit dlouhodobě. Zamyslete se nad typem stromku, jeho velikostí a dalšími doplňky, jako je osvětlení, šišky nebo umělý sníh. I když občas najdete na zemi pár jehličí, neznamená to, že se stromek přežil. Také nám občas opadají chloupky, ale při celkové hustotě si jich nevšimneme.

Zpět do obchodu