umělý stromeček z PVC

Rozbalit a dozvědět se více o tomto druhu stromečku

#showmore#

Tradiční umělé stromečky z PVC materiálu

Umělé stromky vyrobené z tradičního PVC mají ploché jehličí (2D). Jehličí je vyrobeno z vysoce kvalitních materiálů, které jsou velmi odolné a během svátků neopadávají. Jsou stále velmi oblíbenou alternativou, protože jsou cenově nejdostupnější.

Chcete-li se dozvědět více o materiálech používaných při výrobě umělých stromků, přečtěte si článek s názornými obrázky. Článek najdete, pokud kliknete sem.

4 položek celkem

Podrobné informace o materiálu, výhodách a skladování tradičních stromků z PVC naleznete níže po rozbalení.

#showmore#

Co je to umělý PVC stromek

Kdysi dávno, kde bylo, tam bylo, byla pohádková země. V ní byly Vánoce zásadně bílé a vánoční stromeček zářivě barevný a třpytivý. Možná si takové Vánoce pamatujete, protože jste je zažili v dětství nebo mládí. Jejich hlavním symbolem byl tradiční stromeček z PVC (často však živý!), který byl umístěn na menším stole, aby vypadal vyšší. Visely na něm třpytivé girlandy, andělské vlasy různých barev a skleněné ozdoby. Tradiční stromek z PVC se v domácnostech používá už léta. Jeho jehličí je vyrobeno z PVC fólie a mají plochý tvar. PVC stromek je cenově dostupný, protože jeho výroba není náročná ani drahá. Pokud je vkusně ozdoben nebo naplněn ozdobami do té míry, že jehličí zastíní, má šanci stát se důstojným symbolem vašich Vánoc.

Z jakého materiálu je vyroben?

Tradiční umělý stromek je vyroben z polyvinylchloridu. Mákmen a v něm zasazené větve, které jsou ohebné, takže stromek lze po sezóně složit do kompaktního tvaru a před Vánoci zase rychle a pohodlně rozložit. Může se však stát, že ačkoli je stromek umělý, při skládání nebo během svátků pod ním najdete několik plastových kousku z jehličí. Některé zůstaly při výrobě volně viset na stromku a bylo jen otázkou času, kdy se uvolní a spadnou. Stromeček z PVC se vyrábí tak, že se čerstvě vylisovaný vinyl nařeže na tenké pásy a ty se pak namotají na drátky a vytvoří se umělá větev s jehličím. Jehličí je však v podstatě ploché a realisticky vypadají jen z dálky.

Proč zvolit tradiční stromek z PVC?

PVC je tradiční materiál používaný při výrobě umělých vánočních stromků a mnoho lidí mu zůstává věrných. Existují i krásně husté stromky z PVC, za které se nemusíme stydět, a přitom nás nestojí mnoho, jen musíte mít na takové výrobky štěstí. Výhodou tradičního PVC stromku je, že ho můžete rok co rok vyndávat a snížit tak výdaje za nákup živého vánočního stromku. Pokud porovnáme jeho cenu s cenou 3D vánočních stromků nebo FULL 3D stromků, vyjde nám jako jasný vítěz. Koneckonců máme před Vánoci tolik výdajů, že nechceme utrácet ještě více za drahé vánoční ozdoby. Pokud se nepotřebujeme chlubit detailním provedením a realistickým vzhledem stromečku, i tradiční PVC stromeček splní svůj účel a bude hrdě stát v našem obývacím pokoji po celé Vánoce bez ohledu na to, kolik jsme za něj zaplatili.

Jak jej složit?

Jakmile takový stromek před Vánoci vytáhnete ze sklepa, je po přetření větviček vlhkým hadříkem připraven k použití. Jakmile takový stromek před Vánoci vytáhnete ze sklepa, je po přetření větviček, které jste při skládání přitiskli blíže ke kmeni, potřeba ho jen vytvarovat a narovnat. U tradičních stromků z PVC se větvičky již nezasouvají do kmene, ale jsou tam upevněny, což umožňuje rychlé a pohodlné složení stromku. Tvar si můžete upravit podle svých potřeb. Můžete pracovat nejen s polohou větví, které jsou připevněny ke kmeni, ale také s tvarem jednotlivých větviček. To, jak symetrický bude váš stromek, závisí na vaší zručnosti. Skládání tradičního stromku není žádná raketová věda, chce to jen bystré oko a trpělivost. Výhodou je, že stromek už nemusíte skládat jako dřív, kdy se podobal spíš skládačce lega.

Jak se o něj starat?

Čím kvalitnější je stromek, tím méně péče obvykle vyžaduje. Umělý stromek z PVC nestojí svět, takže se o něj nemusíte starat jako o nové auto nebo nábytek. Samozřejmě si zaslouží naši úctu stejně jako cokoli, co si koupíme za své těžce vydělané peníze. Stromek z PVC je vyroben z plastu, proto se nedoporučuje vystavovat jej přímému zdroji tepla. Když stromek zdobíte, umístěte jej mimo dosah radiátoru, kamen a krbu. I při jeho skladování mějte na paměti, že může být poškozen svým bezprostředním okolím. Doporučujeme stromek složit a zabalit do tmavého ochranného obalu/krabice, aby na něj nepadal prach nebo hmyz. Dávejte také pozor, abyste jej neumístili na znečištěnou podlahu sklepa nebo garáže (oleje, rozpouštědla). Pokud máte dostatek místa na uskladnění stromku, je lepší jej vůbec neskládat, abyste si stromek nezničili neustálým posouváním větví. Nikdy za ně netahejte nadměrnou silou.

Jak dlouho vydrží tradiční umělý stromek?

Životnost tradičního stromku z PVC se odhaduje na deset a více let. Vše závisí na kvalitě zpracování, ale také na naší péči. Pokud se vyhneme přílišnému kroucení větviček, které je může poškodit, a naučíme se stromek čas od času utřít vlhkým hadříkem, může vypadat dlouhá léta jako nový. Chce to jen určitou dávku trpělivosti. Po několika letech může stromek z PVC vypadat řidší, ale vzhledem k jeho nízké ceně se tím nemusíte příliš zabývat. Až se stromek přestane plnit svou funkci, jednoduše jej vyhoďte do sběrného kontejneru na plasty a kupte si nový. Opět máte možnost zvážit, jaký typ vánočního stromku bude zdobit váš domov. Tradiční stromek z PVC, 3D stromek, FULL 3D stromek, bílý zasněžený umělý stromek? Vždy je dobré koupit ho s předstihem, kdy jsou ceny umělých vánočních stromků ještě nízké.

Zpět do obchodu