Jaké vánoční ozdoby budou trendy v roce 2023?

Připravovali jsme se na ně několik měsíců a za dva týdny budou pryč... Vánoce jsou nejkrásnější svátky v roce. Milujeme je pro jejich barvy, světýlka, vůni jehličí a vánočního pečení, ale také pro jejich samotný význam. Také si před Vánoci rádi zdobíte svůj domov nebo exteriér? Přečtěte si naše tipy, jak to letos udělat exkluzivně!

Veselé a jiskřivé!

Vypadá to u vás doma o Vánocích každý rok stejně? Je nejvyšší čas na změnu, protože každý detail ovlivňuje vzpomínky a pocity, které si z Vánoc odnášíme. Podívejte se do své krabice s vánočními dekoracemi, a když najdete kousky, které odpovídají aktuálním trendům, stačí je vhodně zkombinovat nebo přidat něco navíc. Který prvek o Vánocích se nikdy nezmění? Jejich zářivost a třpyt. Proto se rozhodně nemusíte vzdávat třpytivých nebo lesklých vánočních ozdob. Dejte je na hromadu a nebojte se kombinovat zlaté, stříbrné nebo měděné odstíny. Záměr je jasný - umístit na vánoční stromek vše, co dokáže krásně rozptýlit světlo z vánočních světýlek. Pozlátkové vánoční ozdoby se nehodí jen na stromeček. Ty, které nejsou určeny k zavěšení, můžete umístit na parapet, polici nebo stůl a vytvořit z nich malé vánoční zátiší.

 

 

Alternativou k lesklým ozdobám jsou neonové ozdoby, které okamžitě upoutají pozornost. Jejich barva nebo dokonce to, že neonově svítí. Neonové hvězdy, koule nebo jiné tvary dodají vašim ozdobám moderní vzhled, stanou se oslavou doby high-tech a možná vám připomenou světla na divokém večírku.

Pokud máte rádi pastelové odstíny, jemnou béžovou, růžovou, zelenou, fialovou, modrou, zkombinujte je do jedné sladké bláznivé sestavy. V tomto typu výzdoby nehrají roli jen vánoční koule, ale také dekorace připomínající sladkosti - lízátka, zmrzliny, bonbony, muffiny, dorty, koblihy, makronky.... Nejsou to sice typické vánoční ozdoby, ale hodí se ke všemu, co během svátků najdeme na tácku s vánočními dobrotami.

 

 

Klasické vánoční ozdoby jsou stále ve hře

Myslíte si, že jste to celé roky dělali špatně? Zavrtejte se do svých vánočních dekorací. Pokud najdete šišky, ořechy, jutové nebo kostkované stuhy, větvičky s bobulemi, zasněžené vánoční ozdoby nebo průhledné penízky, dřevěné dekorace, budete mít letos moderní venkovské Vánoce! Přírodní dekorace jsou nadčasové a hodí se do každé domácnosti. Jsou vhodné na vánoční stromek, jako závěsné dekorace nad jídelní stůl nebo přímo na stůl. Můžete jimi ozdobit věnce a ikebany.

 

 

 

O letošních Vánocích však můžete vyzkoušet i klasický styl. Přesně takové, jaké vídáte v tradičních vánočních filmech. Najdete zde spoustu červené, zelené, zlaté, modré barvy, jsou zde červené stuhy, zdobené vánoční koule, drobné figurky, ale také umělé květiny volně rozložené kolem stromku nebo vytvořené do girlandy, která prochází stromkem jako ta klasická z řetězů. Takové ozdoby působí nostalgicky a vypadají velmi elegantně a slavnostně. Určitě rozzáří vaše Vánoce a zútulní místnost hřejivými odstíny.

  

 

Ať už si vyberete jakýkoli typ vánoční výzdoby, důležité je to pravé kouzlo Vánoc. A to je v každém z nás, ne v nadiktovaných trendech.

Zpět do obchodu