Víte, kdy je vhodná doba na koupi vánočního stromku?

Vánoce nejsou nikdy tak daleko, abychom se na ně nemohli začít připravovat už během roku. A nemusíme se na ně dívat ani příliš prozaicky. Kdo chce mít krásný vánoční stromeček, musí zkrátka reagovat včas. To platí jak pro živé, tak pro umělé stromky. Kdy je ten správný čas na koupi vánočního stromku?

Když se svět zblázní...

Každý rok je to přibližně stejné. Na poslední chvíli sháníme nové moderní ozdoby na stromeček, věnce, nové vánoční osvětlení a někdo dokonce ještě v prosinci zařizuje poštu pro Ježíška. Myšlenky na práci a domácnost nás často zaměstnávají natolik, že vánoční přípravy necháváme na poslední chvíli. A stejně tak i několik dalších vorkoholiků, které pak potkáváme u prodejců živých vánočních stromků nebo v nákupních centrech. Letos o Vánocích to může být jinak, stačí jen včas zareagovat!

 

Kdy ulovit ten nejlepší živý vánoční stromek

Ti, kteří nechávají nákup živého vánočního stromku až na poslední týden nebo dva před Vánoci, nemusí najít to, co chtějí. Myslet si, že čím později stromek koupíme, tím déle nám vydrží, nám může přinést dávku zklamání. Všechny vánoční stromky u daného prodejce jsou řezány v podstatě ve stejnou dobu, a proto mají podobnou životnost. Záleží jen na typu stromku a na tom, jak s ním budete zacházet, jak dlouho vás bude stromek těšit svou svěžestí a vůní. Vyplatí se vybírat živé vánoční stromky, jakmile najdete prodejce ve svém městě. Tehdy máte největší šanci najít stromek svých snů, ideálně vysoký, hustý a dokonale symetrický.

Nezapomeňte však, že stromek musíte umístit do nádoby s vodou na místo, kde se bude moci dobře aklimatizovat. Nejlepší je umístit jej do garáže, sklepa nebo na terasu či do zimní zahrady. Předejdete tak teplotnímu šoku, který stromek utrpí. Podobně zacházejte i s vánočními stromky zakoupenými v květináčích. Nezapomeňte tyto stromky pravidelně zalévat.

 

Umělé již na podzim

Prodejci se na vánoční sezónu připravují po celý rok. Snaží se, aby jejich sklady byly do podzimu plné a praskaly ve švech, aby si každý zákazník mohl najít takový stromek, který mu vyhovuje. Přiměřeně vysoký, široký nebo úzký, bílý nebo s 3D jehličím. Pokud si budete vybírat umělý vánoční stromek v polovině listopadu nebo na poslední chvíli v prosinci, výběr nebude příliš široký a více než polovina skladových zásob může být již prázdná.

 

 

 

Nejlepší výběr umělých vánočních stromků bývá na podzim, kdy také narazíte na výprodeje stromků nebo zajímavé novinky. Zpříjemněte si pochmurný podzim výběrem vánočního stromku, nových ozdob a zajímavých vánočních dekorací. Právě teď je čas začít přemýšlet o stylu Vánoc ve vaší domácnosti a zkontrolovat úložné boxy pro vánoční ozdoby a světla. Než se nadějete, uslyšíte zvuk rolniček.

Zpět do obchodu