Chcete efektně zamaskovat stojan na stromek? Poradíme vám, jak na to!

Důvodů, proč bychom chtěli zakrýt stojan na stromek, může být několik. Ať už máme umělý stromek, který je k nerozeznání od živého a do stojanu se prostě nevejde, nebo máme starší typ stojanu, který už nepůsobí moderně, existují způsoby, jak stojan zamaskovat.

Praktická funkce stojanů

Také si potrpíte na detaily? Pak je pro vás důležitý nejen samotný vánoční stromek, ale také dekorace, kterými ho ozdobíte, a stojan, do kterého je umístěn. Zatímco živé stromky si žádají stojany s nádobou na vodu, aby vydržely déle čerstvé, umělé stromky jsou mnohem méně náročné. Během svátků jim bude stačit lehký a kompaktní stojan, který je vyroben na míru tak, aby unesl váhu stromku i vzhledem k jeho velikosti. Mnoho stojanů je navrženo tak, že funkce převažuje nad stylem. Můžete si také vybrat krásný kovaný stojan v efektní barvě, ale ty jsou vždy o něco dražší a velmi často zabírají kolem stromku příliš mnoho místa. Vypěstovat si špatný vztah ke krásnému stromu jen proto, že nás jeho stojan dráždí?

 

Vánoce ve vintage stylu

Aby se vlk najedl a ovce zůstaly nedotčené, můžete svůj stojan na stromeček efektně zamaskovat. Samozřejmě je dobré sladit maskování se stylem výzdoby. K venkovskému stylu, romantickému stylu nebo stylu vintage se hodí juta, krajka, vlna, kožešiny, různé plédy, ale také proutěné koše, dřevěné květináče, truhlíky, sudy nebo truhly. Máte doma něco podobného? Stačí zapojit fantazii a za pár minut je ošklivý stojan na stromeček zahalen do krásného kabátu, který ozdobí samotný stromeček a možná i předčí krásu vánočních ozdob.

 

 

Dejte před stánek to, co je spojeno s Vánocemi.

Naše rodiny během svátků stále častěji navštěvují vousatí skřítci, plyšoví Santové, sobi, dřevění houpací koně, sněhuláci a další bytosti, které si spojujeme s Vánocemi. Vlastníte podobnou dekoraci? Umístěte ji před svůj vánoční stromek a zakryjte stojan. Pokud je vám příjemnější umístit o Vánocích vedle stromku betlém, je to také způsob, jak na stojan neupozorňovat. Betlémy z plastu, dřeva nebo papíru jsou k dostání v různých velikostech, dokonce i s podsvícením, a pokud si vyberete některý z těch větších, určitě stojan zakryje.

 

 

Kulaté koberce

Koberce se pod vánoční stromeček dávají z několika důvodů. Za prvé proto, aby stojan nepoškrábal podlahu, a za druhé proto, aby na podlahu nepadalo jehličí nebo pryskyřice. V případě umělého vánočního stromku oceníte designové hledisko koberců, protože pomáhají vytvořit jakýsi tematický koutek ve vaší domácnosti. Pomohou vám stylizovat vánoční stromek a všechny ozdoby tak, aby vypadaly luxusně. Koberec navíc příjemně zahřeje, když se během vánočního focení posadíte vedle vánočního stromku.

 

 

Rozložení dárků na stánku

Nejjednodušší způsob, jak zamaskovat stojan na vánoční stromek, je rozložit dárky kolem stromku. Záleží jen na vás, zda budou skutečné, nebo jen dekorativní. Větší i menší krabice ve vánočních obalech s mašlemi vypadají slavnostně a k vánočnímu stromku neodmyslitelně patří. Nikoho nepřekvapí, že tam jsou. A pak už si jen užívejte kouzelné chvíle.

Zpět do obchodu