Zamilujte si umělý vánoční stromek. Zde jsou jeho výhody!

Vánoce nejsou tak daleko, jak si možná myslíme. Než začne zběsilé shánění vánočních dárků, vybírání pečiva, dekorací nebo ozdob na vánoční stromeček, je třeba si pořídit to nejdůležitější, samotný symbol Vánoc. Jaké jsou největší výhody umělého vánočního stromku?

Živý vs. umělý. Který z nich u vás zvítězí?

Už se vám někdy stalo, že jste si koupili svázaný živý vánoční stromek, a když jste ho doma rozbalili ze sítě, nemile vás překvapil nepravidelný tvar nebo řídké větve? Možná se objevilo i suché a opadané jehličí, a to milovníky čistoty mrzí nejvíce. Komu by se chtělo celé svátky běhat s vysavačem? Logika nám samozřejmě velí, abychom si vánoční stromek vybrali osobně, nejlépe z nabídky nesvázaných stromků, abychom si ho mohli detailně prohlédnout a představit si, jak bude vypadat v našem domově. Mezi nejoblíbenější vánoční stromky patří smrky a jedle.

 

 

Okouzluje nás jejich jehličí, tvar a především jejich podmanivá vůně, která nás přenese do dětství nebo přímo do hustého lesa. To, že živý stromek začne časem ztrácet jehličí, že se tu a tam objeví lepkavá pryskyřice nebo že někteří alergici u něj občas zakašlou nebo kýchnou, nás od tohoto druhu stromku často neodradí. Vánoce jsou přece jen jednou, takže přehlédneme, že rok co rok investujeme do živého stromku spoustu peněz a po dvou týdnech ho vyhodíme...

 

Na rozdíl od živého stromku můžeme umělý stromek vytahovat ze sklepa rok co rok, záleží na jeho kvalitě. Snadno se skládá a rozkládá, neztrácí jehličí, nelepí se, nevyvolává v nás alergické reakce, a to, co rok co rok ušetříme za nákup živého stromku, můžeme utratit za dárky pro své blízké. Nebo na nákup aktuálně módních vánočních ozdob či světýlek na stromeček. A čím nahradit příjemnou lesní vůni? Větvičky cesmíny, které si vyrobíte do ikebany, přivážete k zábradlí na schodišti, orámujete jimi vchodové dveře nebo je jen dáte do vázy, vám budou vonět dostatečně. Pokud tuto vůni zkombinujete s vůní typických vánočních pokrmů nebo vonných tyčinek a svíček, o ducha Vánoc nepřijdete.

Přestože nevoní, má exkluzivní vzhled.

Jednou z hlavních výhod umělých vánočních stromků je rozhodně jejich trvanlivost. Z dálky mohou levnější stromky z PVC vyrobené 2D technologií vypadat jako živé, ale při bližším pohledu zjistíte, že jsou umělé. Bohaté zdobení to zachrání. Speciální kategorií jsou 3D vánoční stromky vyrobené z polyethylenu, jejichž jehličí je odlité z forem, takže si z výroby odnášejí přirozený vzhled a dlouhou životnost. Tyto vánoční stromky jsou zdobeny umělým trojrozměrným jehličím na vnějších větvích a klasickým 2D jehličím uprostřed. Pokud chcete stromek, který je k nerozeznání od živého, je pro vás vhodný FULL 3D vánoční stromek, kde všechny jehlice doslova píchají.

 

 

V kategorii umělých vánočních stromků si můžete vybrat jakýkoli druh jehličnanu, který se používá na Vánoce. Stačí zvolit vhodnou velikost nebo doplňky, jako jsou šišky nebo větve z umělého sněhu, a budete mít vánoční stromek na míru. Jeho cena není vyšší než cena, kterou byste zaplatili za živý vánoční stromek například za 4-5 let. Podívejme se na umělé stromky také z ekologického hlediska. Živý stromek je sice pěstován ve speciální školce, ale opravdu musí růst několik let, aby nás mohl o Vánocích dva týdny těšit? Pak skončí v kompostu, kde se rozloží. A co umělý stromek? Jistě vás potěší, že moderní stromky se vyrábějí z plně recyklovatelných materiálů. Takže pokud budete chtít po letech vyměnit svůj stromek za jiný typ, budete mít čisté svědomí, že z něj bylo zpracováno něco jiného... Umělé vánoční stromky mají zářivé barvy, symetrický vzhled, husté větve, a proto se stanou estetickým doplňkem vašich letošních Vánoc.

Zpět do obchodu