Jak vybrat vánoční osvětlení? Tady je našich deset nejlepších řešení

Vánoce. Lidé jsou štědřejší než kdy jindy, všude voní skořice a vanilka, zvoní zvonky. Co dalšího nás o Vánocích příjemně rozechvěje? Jistě jsou to vánoční světýlka, která potěší malé stejně jako velké. Přispívá ke specifické atmosféře v interiéru i exteriéru, proto je důležité vybrat to správné.

Ať je světo!

Všichni milujeme ten pocit, když se čerstvě ozdobený vánoční stromek rozsvítí a my se na něj můžeme celé svátky dívat místo sledování televize. Než se však rozsvítí samotný symbol Vánoc, budujeme atmosféru na svých pracovištích nebo v domácnostech pomocí drobných vánočních ozdob. Oblíbené jsou věnce, girlandy, vánoční ikony, ozdoby do oken a sošky. Zdobíme zábradlí, vchody do místností a domů, balkony a terasy. Pokud se nám nelíbí svítící sobi nebo sněhuláci, sáhneme po umělých vánočních stromečcích s popraškem sněhu, které jsou ideální pro výzdobu vchodu do domu. Minimalistům postačí vánoční osvětlení na domě nebo rozsvícená jedle před okny. Klíčové je, abyste byli se svými vánočními dekoracemi spokojeni. Jak vybrat vánoční osvětlení na dům, dvůr, domácnost nebo stromek? Jaké barvy zvolit? Nezapomínejme na bezpečnost osvětlení!

Svátky klidu, ne požárů

Vánoce nejsou o tom mít nejzářivější dům nebo balkon v celé ulici. Jde také o to naladit se na správnou vlnu a díky tematickým dekoracím objevit v sobě malé dítě. Kdo z nás si nepamatuje, jak zářivé nám připadaly Vánoce, když jsme byli malí? Světýlka všude kolem nám připadala kouzelná, stejně jako to, že se pod stromečkem každoročně objevovaly dárky bez ohledu na to, zda jsme poslouchali. Mějte tyto zásady na paměti při plánování vánočního osvětlení:

 

  1. Nakupujte střízlivě. Kolik z nás je v pokušení vyzkoušet vše, na co v obchodě narazíme? Přemýšlejte však střízlivě. Nepotřebujete přece všechno. Základem je mít pro svůj vánoční stromek ta správná světla. Pak už jen stačí promyslet, zda chcete ozdobit vchod do domu, zábradlí na schodišti či balkoně nebo samotnou budovu. Přemýšlejte tak, abyste nezaplakali, až vám přijde vyúčtování za energie.
  2. Hledejte světla s vhodným krytím IP. Při nákupu vánočního osvětlení zkontrolujte, zda jsou světla vhodná i pro venkovní použití. Nechceme přece o Vánocích vyhořet nebo ohrozit své sousedy. IP vhodné pro venkovní použití by mělo mít hodnotu 44 a vyšší. Takové osvětlení si poradí s deštěm i vlhkostí.
  3. Využijte moderní LED osvětlení. Trendy hovoří jasně - moderním trendem je využívat taková svítidla, která jsou v souladu s prostředím. Pokud chceme na zahradu umístit vánoční osvětlení, sáhneme po solárním osvětlení. Pokud hledáme elektrické osvětlení, volíme LED osvětlení, protože vydrží několikanásobně déle a šetří elektřinu (spotřebují o 90 % méně energie než běžná světla).
  4. Najděte si správný typ vánočního osvětlení. Na vánoční stromky nebo zábradlí volte řetězy, na lemování domů jsou vhodné hadice. Světelné závěsy použijte k ozdobení oken nebo zábradlí na balkonech a terasách.
  5. Sníte o bílých Vánocích? Bílé vánoční osvětlení vám je trochu připomene. Pokud se rozhodnete pro barevná světýlka, zkombinujte až tři barvy. Ve venkovním prostředí je dobré držet se stejných barev, aby to nepůsobilo kýčovitě. Venku použijte studenou bílou, uvnitř teplou bílou a budete trendy.
  6. Nebojte se barev. Barevné vánoční osvětlení vypadá také moderně. Díky možnosti přepínání barev si můžete přizpůsobit osvětlení interiéru i exteriéru. Stromeček nebo dům tak můžete nechat osvětlit moderní fialovou nebo zelenou barvou a v obývacím pokoji se můžete radovat z kombinace červené, modré a zelené. Červeno-zeleno-modro-bílá světla vám poskytnou širokou škálu možností osvětlení interiéru i exteriéru, přičemž nemusíte používat pouze barevné kombinace, ale i jednotlivé barvy samostatně. Vánoční osvětlení tak můžete přizpůsobit svému interiéru, aktuálnímu dekoru a náladě.
  7. Nejen na Vánoce. Mnohá LED světla jsou vhodná nejen pro vánoční období, ale i pro každodenní výzdobu místností. Používáme je k výzdobě terasy během léta nebo oslav a často je najdeme i v interiéru jako pevnou součást našeho domova a zvyků, jako náladové osvětlení při sledování televize nebo večerním popíjení čaje.
  8. Dávejte pozor na počet žárovek i délku kabelu. Je to jasné - kdo potřebuje rozsvítit velký vánoční stromek nebo dlouhé zábradlí, tomu třímetrový kabel nestačí. Myslete také na vzdálenost zásuvky od prostoru, který chcete zdobit. Pro stromek vysoký do 180 cm můžete použít 20metrový řetěz (200-250 světel), pro stromek vysoký 220 cm můžete použít 32metrový řetěz (300-400 světel) a pro stromek vysoký 240 cm můžete sáhnout po 48metrovém balení vánočních světel (500-600 světel).
  9. Efekty na míru. Moderní vánoční osvětlení obsahuje různé režimy svícení, takže si můžete snadno nastavit efekt blikání, oblíbenou barvu nebo barevnou kombinaci.
  10. Spolehněte se na moderní technologie. I vy můžete ovládat vánoční osvětlení jednoduše pomocí aplikace v telefonu. Moderní technologie neminuly ani oblast vánočního osvětlení. Rozsviťte svůj dům i vánoční stromek jediným kliknutím. Můžete také nastavit režim, barvu a dokonce i dobu svícení. Už žádné plazení se za zásuvkami schovanými za vánočním stromkem!

Pokud si vyberete správné vánoční osvětlení, můžete je používat v perfektní kvalitě po celá léta a přizpůsobit je aktuálním trendům a potřebám. Nechte svá vánoční světla rozzářit i vaše oči!

Zpět do obchodu